Rejestracja

tel. 791 911 280

Zobacz godziny przyjęć

Adres

os. Słoneczne 11
(ul. S. Żeromskiego 11)
Kraków - Nowa Huta

Zobacz na mapie

Kontakt

Katarzyna Skotnicka-Nowakowska
lekarz stomatolog
tel. kom. 791 911 280
e-mail: katarzyna@skotnicka.pl

img_1.jpg

Po godzinach...

Skuteczna reklama w internecie przekłada się na wymierne korzyści biznesowe!

Reklama w internecie to marketing w wyszukiwarkach (SEM), pozycjonowanie stron i optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO), reklamy w internecie i linki sponsorowane (Google AdWords) oraz wiele innych form marketingu internetowego.

www.asgard.krakow.pl

Stomatologia estetyczna Drukuj Email

Piaskowanie

Piaskowanie - jest to zabieg kosmetyczny, który polega na precyzyjnym usunięciu osadów nazębnych z kawy, herbaty, papierosów, czerwonego wina etc.Piaskowanie zębów wykonuje się przy pomocy sprężonej pod wysokim ciśnieniem wody zmieszanej z drobinami środka czyszczącego. Dzięki temu można z łatwością dotrzeć do najgłębszych zakamarków powierzchni zęba - przestrzeni międzyzębowych. Dla niektórych zabieg bywa dyskomfortowy ze względu na kwaśny posmak płynu w ustach, konieczność częstego wypluwania, drażnienie dziąseł i szyjek zębowych, dużą ilość unoszącego się pyłu w powietrzu.Piaskowanie może wywołać krwawienie dziąseł. Ustępuje ono jednak samoistnie. Po zabiegu zęby odzyskują swój dawny, naturalny i jaśniejszy kolor oraz połysk. Nie wolno zapominać, że piaskowanie nie usuwa trwałych przebarwień zębów.Nie jest to zabieg wybielający, ale zęby są wyraźnie gładsze i lśniące, co z kolei sprzyja zahamowaniu ponownemu odkładaniu się nalotów, kamienia nazębnego, płytki bakteryjnej i rozwoju próchnicy oraz paradontozy. Przeciwwskazaniami do piaskowania są: ograniczenie spożywania sodu (hipernatrenia, toksemia, ciąża), poważne owrzodzenie narządów układu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby, serca, płuc (pylica), rany jamy ustnej, zapalenie, bolesność, przekrwienie błony śluzowej a także alergie oraz użytkowanie soczewek kontaktowych. Dla osób noszących soczewki zapewniamy bezpieczeństwo okularami ochronnymi.

Lakowanie

Lakowanie polega na wypełnieniu bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym. Bruzdy i szczeliny mają niekorzystną budowę, ograniczającą oczyszczanie z resztek pokarmowych szczoteczką.Dochodzi wówczas do rozwoju bakterii, co sprzyja powstawaniu ognisk próchnicy we wczesnym okresie uzębienia stałego.

Zabieg uszczelniania powinno przeprowadzać się po 4 miesiącach od wyrżnięcia zęba. Ząb lakowany musi być na tyle wyrżnięty, aby można go było odizolować śliny. Uszczelnia się trzonowce mleczne i stałe, zęby przedtrzonowe, można także zalakować górne boczne siekacze stałe. Najbardziej zagrożone próchnicą są szóstki. Pojawiają się one ok. 6. roku życia, bez wypadania zębów mlecznych.Dzięki zalakowaniu zębów możemy zredukować próchnicę nawet do ok. 90%. Ząb do lakowania powinien być zdrowy, bez próchnicy. Lekarz przygotowując ząb do zabiegu, dokładnie czyści zęba wodą utlenioną i specjalnym proszkiem.Następnie płucze go strumieniem wody pod ciśnieniem, osusza sprężonym powietrzem. Na powierzchnię zębów lakowanych nakłada na 60 sekund wytrawiacz. Ponownie płucze ząb wodą, suszy i nakłada uszczelniacz do bruzd i utwardza lampą polimeryzacyjną.Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Tak zabezpieczone zęby kontroluje się co 6 miesięcy. Tam, gdzie uszczelniacz wypadł, starł się, wykruszył się ponawia się lakowanie.

Lakierowanie

Lakierowanie polega na pokrywaniu zębów warstwą preparatu o wysokim stężeniu fluoru. Zabieg wykonywany jest u pacjentów głównie z uzębieniem stałym. Stosowanie lakieru uzbraja szkliwo w większą ilość jonów fluorkowych, co powoduje wzrost odporności zębów na próchnicę. Zabieg ten wykonuje się również w celu pokrycia powierzchni odsłoniętego korzenia, szyjki, co umaż nadwrażliwość zęba na czynniki zewnętrzne.Ceną zaletą lakierów fluorkowych jest długie utrzymywanie się na powierzchni zęba i długotrwałe uwalnianie fluoru. Zabiegi są całkowicie bezbolesne i nie przebarwiają zębów. Przy średniej skłonności do próchnicy lakierowanie wykonuje się dwa razy w roku. Przy większej podatności zabieg wykonuje się 4 razy w roku, co trzy miesiące.

Wybarwianie płytki nazębnej

Mimo iż wydaje się to nieprawdopodobne, to tuż po wyszorowaniu zębów od razu odkłada się na nich bakteryjna płytka nazębna.Jest ona niezauważalna dla oka. Dopiero gdy gdy osadzą się na niej resztki pokarmowe staje się widoczna. Aby taką płytkę uwidocznić stosuje się wybarwianie związkami chemicznymi. Jest to bardzo praktyczny sposób na kontrolowanie higieny jamy ustnej. Płytka wybarwia się np. na kolor czerwony, dzięki czemu pacjent widzi, które miejsca nie są doczyszczane. Do wybarwiania płytki stosuje się zarówno płyny jak i tabletki do ssania.

Zmieniony ( Czwartek, 06 Sierpień 2009 20:10 )
 

Powiedz, czego potrzebujesz...

Najbardziej interesuje mnie...